• Головна
  • Блог
  • Які документи потрібні для участі в публічній закупівлі

Які документи потрібні для участі в публічній закупівлі

22.03.2021 13:55

Першим питанням, яке задають собі всі майбутні постачальники держзакупівель, є питання про те, які документи потрібно збирати для участі в тендері. Насправді саме воно найбільше відлякує підприємців від роботи в Prozorro. Хоча достатньо просто уважно прочитати умови тендерної документації, щоб зрозуміти, що нічого страшного і складного там немає. Більшість документів ви зможете використовувати в усіх наступних тендерах

Від чого залежить перелік необхідних документів

На жаль, не існує універсального списку документів, якого буде достатньо абсолютно у всіх закупівлях товарів, послуг або робіт, оскільки вимоги замовників безпосередньо залежать від виду предмета закупівлі. Наприклад, для продажу природного газу або медичних засобів постачальник повинен надати відповідні ліцензії, а в тендері на закупівлю ремонтних робіт — розрахувати кошторис. Однак є базовий список документів, який стане в нагоді учаснику будь-якого тендеру.

Стандартний пакет документів для участі в тендері Prozorro

Для того, щоб взяти участь у тендері, вам знадобиться підготувати наступні документи:

  1. Паспорт або, за відсутності, інший документ, що посвідчує вашу особу.
  2. Копія Статуту вашої компанії або іншого установчого документа.
  3. Довідки та виписки, що підтверджують ваш статус платника податків (ЄП або ПДВ).
  4. Підтвердження відсутності причин для відмови в участі у тендері відповідно до частин 1 та 2 ст. 17 Закону «Про державні закупівлі».
  5. Довідки, ліцензії, сертифікати, що підтверджують ваше відповідність технічним вимогам замовника (організатор прописує, що саме це повинно бути, в умовах документації).
  6. Підтвердження досвіду виконання аналогічного договору.
  7. Підтвердження наявності права підписання документів тендерної пропозиції (наприклад, довіреність, протокол засновників, наказ про призначення).
  8. Тендерна або цінова пропозиція, оформлена по шаблону, прикріпленому організатором до тендерної документації.

Додатково ви можете проконсультуватися з юристами майданчика SmartTender.biz щодо підготовки документів для тендеру.

Як розібратися, які ще документи потрібні для участі

Для того, щоб дізнатися, які документи потрібні вам для участі в тендері, уважно читайте умови тендерної документації. І пам'ятайте, що організатор зобов'язаний складати їх перелік відповідно до норм Закону «Про державні закупівлі». Якщо це не так — висувайте вимогу виправити порушення на етапі подачі тендерних пропозицій.